Tuesday, 27 October 2015

Towards The Blue Dream / Mėlynos svajonės linkIt's finally finished, I guess it took me some time to share, but when I found out that our exhibition was not in the spring, I put this quilt away. And I wanted to finish it in summer, while I had some free time, but like always I didn't, I just did some small details. And as soon as I put hanging sleeves on I had to take pictures. And in the end I was finishing it few weeks before exhibition. So I'm ready to introduce you to this quilt.

Pagaliau baigtas, truputį ilgokai užtrukau pasirodyti, bet kai sužinojau kad paroda bus dar ne pavasarį, jį padėjau į šalį. Norėjosi pabaigti vasarą, bet kaip visada vasaros grožis ir šiluma padarė savo. Sugebėjau tik sutvarkyti kelias mažas detales. Tačiau kai tik padariau pakabinimus iškart išsinešiau ir įamžinau. Bet visko gale, vistiek teko pabaiginėt jį kelios savaitės prieš parodą. Tad dabar ir noriu jį pristatyti. I've mentioned it quite often. First part, second part. This quilt brought me a lot of problems. I remember how long it took for me to realize that I can't possible put all of it under my machine and quilt it all together. But with every mistake I learned a lot.

Jau daug esu jį minėjusi ir rodžiusi. Pirma dalis, antra dalis. Šis skiautinys man sukėlė daug problemų, uoj kaip kankinausi kol supratau kad jo viso po mašina nepakišiu. Bet su kiekviena klaida vis kažko naujo išmokau. I called it second denim quilt, but I needed a name for the exhibition, and I managed to came up with "Towards the Blue Dream". And I love this name, it fits perfectly. Everything I make brings me closer to my dream, and those blocks even remind me about stairs and that you have to climb one step at a time.

Šiam tinklaraštyje daug kartų linksniavau kaip antrąjį džinsinį skiautinį, bet parodai teko sugalvoti jam pavadinimą, "Mėlynos svajonės link". Ir man jis taip patinka ir tinka. Kiekvienas mano žingsnis atneša mane arčiau mano svajonės, o šių blokų dizainas primena laiptus, ir tai kad link svajonės lipam po vieną laiptą iš eilės.


This quilt is nowhere near my wanted perfection, it's actually quite bulky and have a lot of imperfections, but that's okay. Because it's handmade and not mass product that are usually perfect in every seam. Because it's mine. Because I love it this way. Because it's just like a road to dreams, there are some mistakes on the way, but you always manage to climb up one stair more.

Šis skiautinys man labai neprimena mano išsvajotos tobulybės, jis turi tikrai nemažai klaidų, bet tai yra gerai. Tai tik parodo kad šis darbas padarytas rankomis o ne pramoninėmis mašinom,kur viskas būna tiesu ir idealu. Ir tai kad jis mano. Ir tai kad aš jį myliu. Ir tai kad tai primena kelią link svajonės, yra daug sunkumų, klaidų kelyje, bet visada jas įveiki ir palypėji vienu laipteliu arčiau savo svajonės.


I'm so glad to have it off my back. It has been a WIP for so long. But I loved working with denim, so much that I already started planing one more denim quilt with this technique.

Taip džiaugiuosi pagaliau nusimetusi jį nuo savo pečių. Jau senokai pradėtas ir norėjosi greičiau pabaigti. Bet man taip patiko dirbti su džinsu, kad jau pradėjau planuot kitą panašų darbą šia technika.


It's size is 257 x 176 cm. Or 101 x 70 inches. Long but, not wide. I love quilts that are about 200 x 200 cm (80 x 80 inches). Just like my picnic quilt. But this one was made especially for the bed. And it fits perfectly (minus it being too long, sometimes you have to do sacrifices for the design).

Jo dydis 257 x 176 cm. Ilgas, bet ne platus. Man labiau patinka 2 ant 2 metrų skiautiniai. Toks kaip mano pikniko. Bet šis buvo specialiai gaminamas sesės lovai. Ir jis telpa nuostabiai ( nepaisant kad per ilgas ir galus tenka užlenkt, bet kartais dėl dizaino tenka aukotis).


I made this quilt with intention to lay it down on my sisters bed, on mine is my first denim quilt. It's quite big on the end part, but the composition was so perfect that I wanted to keep it like that. And I just fold the end when I want to put it on the bed. And my denim pillow and hexie denim pillow look perfect all together.

Pagaminau su idėja apkloti sesės lova, ant mano yra mano pirmasis džinsinis užtiestas. Per ilgas šiai lovai, bet kraštus įmanoma užlenkti, o pilno dizainas išlieka geras. Ir mano džinsinė pagalvė ir šešiakampių pagalvytė puikiai tinka kartu.

Thanks for visiting,
Dovile


Ačiū kad esat, 
Dovilė

2 comments:

 1. Oho! Sveikinu pabaigus :) Na, labai gražus. Apskritai, žinant kiek čia įdėta darbo, lenkiu galvą!
  O kaip sudaigstytas, Dovile? Juk tokį didžiulį su mašina daigstyt, manau, tiesiog vargas :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ačiū Jums! Taip tikrai daug vargo buvo su mašina. Bet per pirmą pandymą supratau kad jo viso iškart po mašina nepakišiu tai išardžiau ir daugsčiau dalimis. Viršų, apačią ir per pusę. Padariau sumuštinius, sudaigsčiau su mašina ir tada susiuvau tarpusavyje. O iš kitos pusės specialiai palikau papildomai medžiagos ir kad paslėpt siules pabaigiau rankomis.

   Delete